ЛАСКАВО ПРОСИМО!
Кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією.
Україна, м. Суми, 40021
вул. 20 років Перемоги, 15.
Тел.: +38 (0542) 65-52-94
E-mail: info@kinf.sumdu.edu.ua
- ГО "Всеукраїнська асоціація інфекціоністів"
- ГО "Асоціація інфекціоністів Сумщини"
- Facebook кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Сум ДУ
- Telegram-канал кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Сум ДУ
- Youtube-канал кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Сум ДУ
- Персональні сторiнки викладачiв СумДУ
- Інфекційні хвороби /6-й курс/
- Актуальні проблеми ВІЛ-інфекції /6-й курс/
- Електронний архів СумДУ (eSSUIR)
- Електронні версії журналу "Інфекційні хвороби"
- Infectious Diseases
- Easy Auscultation
Науково-практична конференція ВІЛ 31.01.24
Обласна науково-практична конференція
“ВІЛ-інфекція - сучасні законодавчі підходи до діагностики та супроводження пацієнтів”
31 січня 2024 р. в Конгрес-центрі Сумського Державного університету відбулася обласна науково-практична конференція “ВІЛ-інфекція - сучасні законодавчі підходи до діагностики та супроводження пацієнтів”.
Оргкомітет конференції кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією ННМІ Сумського державного університету, ГО “Асоціація інфекціоністів Сумщини”, КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань”, КНП СОР “Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З. Й. Красовицького”, КНП СОР “Регіональний клінічний фтизіопульмонологічний медичний центр”.
На конференцію зареєструвались понад 210 осіб, з них 70 % лікарі (50 % інфекціоністи, 15 % терапевти та сімейна медицина, 10 % педіатри тощо). 30 % серед зареєстрованих - інтерни та студенти 5, 6 курсів ННМІ СумДУ. Лікарі були не лише з Сумської області, але й з Київської, Дніпропетровської, Полтавської, Черкаської, Волинської, Вінницької, Харківської, Тернопільської, Запорізької.
Відкрив конференцію завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією СумДУ професор Микола ЧЕМИЧ, який зазначив, що вибір тематики невипадковий. У світі триває пандемія ВІЛ-інфекції. Особливої гостроти проблемі надає не лише те, що хворіють переважно молоді люди, але й те, що досі кожний, хто заразився ВІЛ і не отримує специфічного лікування - приречений. Доповідь була підготовлена разом з асистентом кафедри Олександром САЄНКО.
З вітальним словом та доповіддю на тему “Інноваційний підхід до навчання у НН МІ СумДУ щодо надання допомоги ВІЛ-інфікованим” виступив директор навчально-наукового медичного інституту СумДУ професор Андрій ЛОБОДА.
Тему актуальності діагностики, профілактики, лікування у своїй доповіді розкрив директор КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально-небезпечних захворювань” Тарас ЗЛИДЕННИЙ.
Проблемні питання діагностики та лікування ВІЛ-інфекції та шляхи їх вирішення розкрив у своїй доповіді завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією СумДУ професор Микола ЧЕМИЧ, зупинившись на тому, що з початком повномасштабної війни на території України у лютому 2022 року постали проблеми щодо забезпечення епіднагляду за ВІЛ-інфекцією, ускладнилася логістика надання послуг із профілактики, тестування, лікування ВІЛ-інфекції та клініко-лабораторного моніторингу перебігу ВІЛ/СНІДу серед людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ). Станом на 01.10.2023 у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебували 158 803 людини, які живуть з ВІЛ, що становить 387,3 на 100 000 населення, у Сумській області - 163,3 на 100 000 населення. Україна посідає друге місце у Європейському регіоні ВООЗ (серед 53 країн) за оціночною кількістю випадків ВІЛ-інфекції.
Заступник медичного директора з питань профілактики і боротьби зі СНІДом, лікар-інфекціоніст КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Лариса ПАНАСЕНКО ознайомила з оновленими редакціями основних нормативно-правових документів, що регламентують діяльність у сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДУ.
Питання діагностики, лікування та профілактики пневмоцистної пневмонії розкрили у своїй доповіді асистенти кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією СумДУ Наталія КЛИМЕНКО та Владислав СВІТАЙЛО.
Про роботу та можливості медичної лабораторії університетської клініки, основні напрямки діяльності розповіла завідувачка лабораторії університетської клініки СумДУ Валентина ШАРКО.
Цікавою була доповідь Ксенії ГОЛУБІНСЬКОЇ лікаря-терапевта відділення профілактики і боротьби зі СНІДом КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань” про доконтактну профілактику, як ефективний метод профілактики ВІЛ, та ознайомила з пілотним проектом у Львові та Києві стосовно РrЕР серед ЧЖЧ.
Актуальні питання профілактики професійного інфікування ВІЛ були підняті в доповіді заступника медичного директора з питань профілактики і боротьби зі СНІДом, лікаря-інфекціоніста КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Лариса ПАНАСЕНКО. Також були розглянуті питання постконтактної профілактики і для широких верств населення. Наразі можливість отримати препарати для профілактики ВІЛ-інфекцій в термін до 72 годин після можливого інфікування є у 7 районах області та у 3 ЛПЗ м. Суми.
З алгоритмом дій медичного працівника первинної ланки при підозрі на легеневий туберкульоз та особливості надання допомоги хворим з ВІЛ-інфекцією розповіла лікар-фтизіатр КНП СОР “Регіональний клінічний фтизіопульмонологічний медичний центр” Валентина ГЛИНЕНКО і навела цікавий клінічний випадок.
Про алгоритм обстеження хворих з тривалою лихоманкою, про порядок обстеження пацієнтів з метою виключення або підтвердження інфекційної патології, у т.ч. ВІЛ-інфекції доповіла Ірина ТРОЦЬКА медичний директор КНП СОР “Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З. Й. Красовицького”.
Спеціалісти, які брали участь у конференції, отримали цінний досвід. Окрім надзвичайно великої кількості інформації щодо сучасного стану проблеми, учасники зібрання під час виступу спікерів мали змогу отримати відповіді на свої запитання, а після кожної доповіді було обговорення та обмін думками.
Рекомендовано розглянуті питання впровадити як у практику лікувально-профілактичних закладів так і в навчальний процес. Всі учасники конференції одержали сертифікати.
Також була надана інформація, що на 2024 рік заплановано проведення ще 3 конференцій (у травні, вересні, грудні), про що буде надана інформація у відповідних групах.
Після конференції відбулось засідання пленуму ГО “Асоціація інфекціоністів Сумщини”, на якому голова ГО “АІС” Микола ЧЕМИЧ відзвітував про роботу за 2023 рік та ознайомив з планом роботи на 2024 рік. Ув’язку з тим, що деякі члени правління наразі відсутні в України були проведені довибори правління ГО “АІС”, на яких одноголосно затверджені
Голова ГО “АІС” - Микола ЧЕМИЧ.
Заступник голови - Ірина ТРОЦЬКА.
Скарбник - Наталія КЛИМЕНКО.
Секретар - Олександр САЄНКО.
Члени правління - Лариса ПАНАСЕНКО, Ніна МАЛИШ, Марина КАПУСТА.
Ревізійна комісія - Ірина ШАПОВАЛОВА, Віталій БУТКО.
Крім того на голосування було винесено питання по раціональному використанню коштів, які залишились на рахунку. Одноголосно вирішили виділити ці кошти лікарям-інфекціоністам для проходження курсів тематичного удосконалення.
Було вирішено оновити інформацію по членам ГО “АІС” через відповідні Гугл-форми, які будуть розміщені на сайті.
Прийнято рішення конференції:
посилити вивчення проблем ВІЛ-інфекції у НН МІ СумДУ, з погляду дотичності до цієї проблеми лікарів усіх спеціальностей, лікарями, лікарями-інтернами, студентами шостого курсу, запровадивши викладання даної дисципліни для усіх студентів, а також провести курси ТУ для лікарів у лютому 2024 року.
Здійснювати роз’яснювальну роботу серед населення та медичних працівників щодо недопущення стигматизації і дискримінації осіб з ВІЛ-інфекцією.
З метою постконтактної профілактики ВІЛ-інфікування є можливість отримати препарати у термін до 72 годин після можливого інфікування у 6-ти ЛПЗ районів області та у 3 - м. Суми.
При наданні допомоги хворим з пневмоніями, що ускладнюють перебіг інфекційних хвороб, або є самостійною нозологією, доцільно здійснювати обстеження пацієнтів на ВІЛ інфекцію з метою своєчасної діагностики, лікування та профілактики пневмоцистної пневмонії.
ВІЛ-інфікованим, особливо тим, які відмовились від або перервали ВААРТ вчасно контролювати кількість СД4.
Перед призначенням ВААРТ терапії ВІЛ-позитивним особам обов’язково проводити обстеження на туберкульоз, у разі його відсутності призначити профілактичне лікування ізоніазидом впродовж 6 місяців.
При діагностуванні легеневого туберкульозу з метою профілактики пневмоцистної терапії (незалежно від кількості СД4) передбачувати профілактичне приймання препаратів впродовж усього курса лікування туберкульозу.
Програма конференції - натисніть тут
Сертифікат доповідача або слухача можна завантажити з папки Сертифікати
Останнє оновлення (Понеділок, 05 лютого 2024, 12:08)
09.10.2024 відбулося 1 засідання наукової школи інфекціоністів
Учасники ознайомились з основними напрямками наукової роботи кафедри, викладачі кафедри презентували свої наукові здобутки, молоді вчені поділилися історією свого наукового шляху.
З відеозаписом засідання можна ознайомитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=6SUx4xCVMIM
Подивіться презентацію з академічної доброчесності: https://tinyurl.com/yrz2z46s
09.10.2024 відбулося 1 засідання наукової школи інфекціоністів
Учасники ознайомились з основними напрямками наукової роботи кафедри, викладачі кафедри презентували свої наукові здобутки, молоді вчені поділилися історією свого наукового шляху.
З відеозаписом засідання можна ознайомитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=6SUx4xCVMIM
Подивіться презентацію з академічної доброчесності: https://tinyurl.com/yrz2z46s